The Lean startup - czyli jak dzisiejsi przedsiębiorcy używają ciągłej innowacji do tworzenia ekstremalnych sukcesów w biznesie. Atutem metodyki Lean Startup jest opisanie procesu zarządzania innowacją i przedsiębiorczością.

Eric Ries autor metodyki, zobrazował sposób postępowania przy tworzeniu nowego, innowacyjnego produktu, kładąc szczególny nacisk na stronę biznesową całego przedsięwzięcia. Zwraca również uwagę na optymalizację produktywności "przestańmy tracić ludzką energię na wytwarzanie produktów, których nikt nie potrzebuje i nie używa" i tego jak duże amerykańskie korporacje zapędziły się w strategię "jak jeszcze więcej produkować".

Startupy istnieją po to, byśmy mogli nauczyć się, jak stworzyć zrównoważony biznes. Tą naukę możną urzeczywistnić przeprowadzając liczne eksperymenty np.: skrajnie szybki czas cyklu oraz skupienie na tym czego chcą klienci.  Dzisiaj wielu przedsiębiorców ma podejście "Just do it" po prostu to zrób, nie zwracając uwagi na różnego rodzaju formy zarządzania, procedury i dyscyplinę. Najczęściej takie podejśćie prowadzi do chaosu niż do sukcesu.

Dlatego też Eric Ries zwraca uwagę, że zamiast tworzyć skomplikowane plany, które są oparte na wielu założeniach, możemy stale wprowadzać poprawki za pomocą kierowicy zwanej pętlą informacji zwrotnych. Build – Measure – Learn [Stwórz – Zmierz – Ucz się]. Dzięki takiemu podejściu kierowania projektem możemy dowiedzieć się czy i kiedy jest czas na zwrot lub czy powinniśmy iść dalej wybraną ścieżką.

 źródło: http://www.olinhyde.com

Podsumowując Lean Startup ma się skupiać na efektywnym osiąganiu celów, optymalizacji działań i procedur idąc najkrótszą drogą i dokonywać zwrotów na podstawie opini klientów.

Pytania do nas ?

imię i nazwisko
e-mail
Twoje pytanie?